موضوع :
مخاطب :
مناسبت :
نوع مطلب :
منبع : اینترنت
منبع کامل: خزائن / منبع : سایت اندیشه قم
در جنگ ایران و عراق که در تاریخ ۳۱ شهریور ۱۳۶۰ از ناحیه حاکمان مزدور و جبار عراق شروع شد ، عده ای در این مدت به اسارت رژیم عراق در آمدند.

این اسیران در این مدت ، در اردوگاههای پر از اختناق و وحشت عراق ، قهرمانی ها و حماسه ها آفریدند از جمله :

۱ – یکی از منحرفان ایرانی (علی تهرانی) از طرف رژیم به اردوگاه آورده شده ، تا برای اسیران بر ضد حکومت اسلامی صحبت کند، در ضمن گفتار، نام امام خمینی (مدظله العالی) را می برد، ناگهان صدای غرش سه صلوات پی درپی اسیران ایرانی بلند می شود.

۲ – موج فارسی رادیو عراق را برای اسیران می گذارند، به مناسبتی به عنوان کوبیدن امام خمینی (مدظله) فرازی از سخنرانی امام را از زبان خود امام پخش می کنند، اسیران تا صدای امام را می شنوند، هجوم به رادیو آورده و آن رادیو را با شور و اشتیاق می بوسند.

۳ – یکی از اسیران در سلول انفرادی خود مشغول نماز و دعا و مناجات می گردد، مزدوران رژیم عراق ، در زندان ، برای اذیت کردن روحی آن جوان اسیر، زن بدکاره ای را به سلول او می فرستند، تا او را منحرف سازند، آن زن به گونه های مختلف خود را نشان می دهد و طنازی می کند، ولی آن اسیر به نماز و دعا ادامه می دهد، سرانجام آن زن ، متأثر شده و با حالتی پر اندوه از سلول بیرون می آید.

در حقیقت این اسیر، پیروی از امام موسی بن جعفر(ع) کرده.

۴ – اسیر دیگری در نامه می نویسد: به پدر بزرگ (امام) بگوئید: اگر جنگ بیست سال هم طول بکشد، ما صبر می کنیم و باکی نیست.

داستانها و پندها, ج۶/ مصطفی زمانی وجدانی

برداشت :
در جنگ ایران و عراق که در تاریخ 31 شهریور 1360 از ناحیه حاکمان مزدور و جبار عراق شروع شد ، عده ای در این مدت به اسارت رژیم عراق در آمدند.

این اسیران در این مدت ، در اردوگاههای…

فعلا قابلیت ارسال برداشت برای فیش ها از طرف کاربران عزیز فیش یار به صورت موقتی برداشته شده است.

شور سرگردانی

تشنه‌ام، ای آسمان عشق، بارانت کجاست؟ دست من در جستجو پژمرد، دامانت کجاست؟ هر چه می‌بینم فقط دیوارهای سنگی است کاش می‌گفتی به من شهر

مطالعه فیش منبر

شهید زنده

تقدیم به شهید فاضل کسمایی؛ «فاضل» شهید زنده گم کرده سنگر است آلاله‌ی خزان زده‌ی نیمه پرپر است پرونده‌ی تنش پر امضای ترکش است آری

مطالعه فیش منبر

شهید ۲

ای شرف اولکه سی نین قله ده قاپلانی شهید عشق باغین به زه ین لاله نعمانی شهید اگمه دون باشووی سن دوشمان خونخواره، یاشا شرف

مطالعه فیش منبر